Окончателното ръководство за Коневъдството

         Наред с многото положителни неща които са се случили през този период в България, отпечатъка на социалистическото развитие е оставил и своите негативни последици. А именно: племенните коне и работата с тях е била само държавен приоритет, контактите на страната с външния свят са се ограничавали само със социалистическите страни, създаването на нестопански организации в областта на коневъдството с участие на частни собственици на племенни коне не е било възможно, създаването на кадри и специалисти в областта е било възможно само в държавните стопанства и други подобни ограничения които към сегашния момент сформират един голям процент от негативни резултати.   

Конна база “Тракиец” предлага и пансионн на коне. Комплексът може да се похвали и богатия си спортен календар – той е чест домакини на държавни първенства по прескачане не препятствия, както и на изложение и тестиране на коне от породата Български спортен кон. 

Всичко за конете:Породи коне отглеждани и развъждани в България

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Необходими личностни качества – Лицата, практикуващи професията, трябва да бъдат физически здрави и издръжливи, подвижни, сръчни и да обичат животните.

Те могат да продължат образованието си, като се включат в професионално обучение по професии с по-висока степен на професионална квалификация от професионалното направление.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Този сайт използва „бисквитки“ с цел по-добро обслужване на своите посетители. Научете повече.

Учебни предмети, които се изучават – Анатомия и физиология на животните, Основи на животновъдството, Фуражопроизводство, Говедовъдство и биволовъдство, Овцевъдство и козевъдство, Свиневъдство, Птицевъдство, Зайцевъдство, Пчеларство, Бубарство, Коневъдство и др.

Ресурси, с които трябва да се работи – Работникът в животновъдството работи с различни животни и животински продукти, концентрирани фуражи, сено, кореноплоди, зелени фуражи, вода, сол, тор, лекарства, химикали и други.

В България се правят опити за отглеждане на неевропейски видове говеда, като например одомашнен (домашен) тибетски як (в ловно стопанство „Витиня“) и зубър (в ловно стопанство „Воден“).

Отраслите в животновъдството се групират в зависимост от отглежданите видове (включително породи и хибриди) животни. Трябва да се отбележи, че българите, Коневъдство както и повечето източни народи назовават животни от един и същи вид с различни имена, в зависимост от възрастта и пола, като добиваните от тях ресурси носят същите имена и показват качествата на продукта.

Главата е благородна, пропорционално развита спрямо тялото, суха и елегантна, с прав профил, големи изразителни очи; широки и подвижни ноздри и добре замускулени, широки ганаши.

В ход е случният период при конете. Специалистите препоръчват заплождането да се извърши в този период, за да може раждането да бъде следващата пролет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *